آغوشی نوزاد و افعال معکوس رایج

ارسال شده در شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۵ موضوع مادرو کودک توسط

اگر نوزادی در خانواده داشته باشید حتما با واژه آغوشی آشنا هستید. آغوشی وسیله است که امروزه برای حمل راحت تر نوزاد در بسیاری از موارد می تواند به کمک والدین بیاید. ولی گاهی میشونیم که برخی از مردم به روانشناسی ناردست و تشخیص خود حرفایی میزند و ادعاهایی می کنند که البته درست نیست.  امروزه حمل نوزاد در آغوشی روز به روز متداول تر می شود. ولی با این وجود هنوز باورهای نادرست بسیاری وجود دارد که برخی از والدین را از گام نهادن در این ماجراجویی دل سرد می کند. ما در این مطالب سعی می کنیم این افعال معکوس و نادرست را بیان کنیم و این اطمینان را به همه ماردان و پدران دلسوز و مهربان بدهیم که آغوشی نه تنها یک وسیله خوب و مناسب برای راحتی آنها که یک وسیله مناسب برای نوزاد و کودکشان هم می باشد.

نتیجه تصویری

نوزاد لوس می شود

بسیاری از والدین تصور می کنند که در آغوش گرفتن دائم نوزاد باعث لوس شدن او شده و سبب می شود که با بزرگ تر شدن نوزاد ، کنار آمدن با او مشکل تر شود. این باور نادرست و کاملا بر خلاف واقعیت است ! در مصاحبه ای در شبکه تلویزیونی ” تی وی ای ” مشخص شد که والدین کانادایی تماس فیزیکی بسیار کمی با فرزندان خود دارند ، ولی با این حال استفاده از آغوشی باعث رفع نیازهای اولیه این نوزادان شده است. زیرا استفاده از آغوشی باعث پاسخ دهی سریع تر به نیازهای کودک شده و حضور اطمینان بخش مادر مانع گریه کردن و اشک ریختن نوزاد در اثر احساس نا امنی می شود.

نوزاد مستقل نمی شود

بعضی افراد به اشتباه بر این باورند که در آغوش گرفتن نوزاد سبب ایجاد وابستگی و عدم استقلال در او می شود. ولی بر عکس ثابت شده است که در آغوش گرفتن نوزاد احساس امنیت و رابطه عاطفی قوی تری در او ایجاد می کند و در نتیجه کودک با بزرگ شدن و ورود به دنیای بزرگ ترها احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهد کرد !

 

ارسال نظر به
XHTML::
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>